چری تیگو 7 IE

چری تیگو 7 یکی از برترین محصولات کمپانی چری است و به عنوان پرچمدار شاسی بلندهای این کمپانی چینی شناخته می‌شود. البته چری به تازگی یک شاسی بلند بزرگتر به نام تیگو 8 هم معرفی کرده که جایگاه پرچمداری را از تیگو 7 خواهد گرفت اما هنوز وارد بازار ایران نشده است.

تیگو 7 طراحی خارجی فریبنده‌ای دارد و در نگاه اول هرگز حس نگاه کردن به یک خودرو چینی را نخواهید داشت. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که چری در طراحی تیگو 7 از محصولات کمپانی‌های کره‌ای همچون کیا و هیوندای الهام گرفته و این موضوع به خوبی در بدنه مشهود است. اما بدون شک نتیجه تلاش مهندسان کمپانی چری یک محصول زیبا بوده که یک سروگردن از رقبای هم وطن خود بالاتر است. طراحی تیزگوشه چراغ‌های جلو و عقب، خطوط شکسته فراوان بر روی بدنه و کاپوت و نیز ابعاد متناسب چرخ‌ها در برابر بدنه باعث شده‌اند تا تیگو 7 را خودرو زیبایی بدانیم.

چری در طراحی کابین تیگو 7 هم عملکرد خوبی داشته اما نه به خوبی بیرون. کابین این خودرو ساده است و اثری از کلیدهای فراوان دیده نمی‌شود و داشبورد شلوغ نیست. یک نمایشگر 9 اینچی لمسی در مرکز داشبورد وجود دارد که با 6 بلندگو برای سیستم صوتی همراه می‌شود. کیفیت متریال به کار رفته در تیگو 7 بالا نیست و باید انتظارتان را از این خودرو تاحدودی پایین بیاورید. البته در بخش‌هایی هم از چرم استفاده شده که نکته مثبت کابین به شمار می‌رود.

چری تیگو 7 سطح قابل قبولی از آپشن‌ها را ارائه می‌دهد و از جمله مهم‌ترین آپشن‌های آن می‌توانیم به 6 ایربگ، صفحه نمایش 9 اینچی لمسی، سیستم صوتی با 6 بلندگو، دوربین دید 360 درجه، سقف پانوراما، آینه‌های جانبی تاشونده برقی، تهویه مطبوع دوگانه و گرمکن صندلی‌های جلو اشاره کنیم.

موتور به کار رفته در تیگو 7 حجمی برابر با 1.5 لیتر دارد و با پرخوران توربوشارژر تغذیه می‌شود. این موتور می‌تواند در بهترین حالت 147 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور تولید کند و آن را به وسیله جعبه دنده اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. این قدرت باتوجه به وزن 1440 کیلوگرمی خودرو چندان زیاد به نظر نمی‌رسد و نباید از آن انتظار یک شتاب فوق‌العاده را داشته باشید که برای یک خودرو چینی امری طبیعی است. یکی از نکات مثبت تیگو 7، در اختیار گذاشتن حالت رانندگی Eco است که مصرف سوخت خودرو را پایین می‌آورد.