آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور در 16 اردیبهشت 99

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌‌ای از افزایش ۰.۲ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای برون‌شهری کشور طی دیروز خبر داد.

در حال حاضر ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل کلاک و ترافیک نیمه سنگین در محور شهریار - تهران در برخی از مقاطع گزارش شده است.

هم‌اکنون تردد وسایل نقلیه در محورهای هراز، چالوس، فیروزکوه، آزادراه تهران-شمال (قطعه یک) و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) روان بوده و این محورها مداخلات جوی ندارند.

محور هراز (تونل‌های سد، وانا، تکاور، زیارباغ)، واقع دراستان مازندران، از 15 لغایت16 اردیبهشت (به مدت 2 شب)، از ساعت 21 تا 5 صبح روز بعد، به دلیل اجرای عملیات تعمیر سیستم روشنایی کیلومتر 28 تا 95، محور فوق مسدود بوده و تردد از محورهای جایگزین فیروزکوه و چالوس انجام می‌‌شود. آزادراه تهران - شمال (قطعه یک)، واقع دراستان تهران تا 15 خرداد 99، از ساعت 19 تا 7 صبح روز بعد، به دلیل اجرای عملیات تکمیل سامانه‌های هوشمند، مسدود بوده و تردد از محورهای جایگزین کرج - چالوس، هراز و فیروزکوه انجام می‌شود.

هواشناسی 

 سامانه بارشی که امروز  وارد کشور می‌شود ابتدا در شمال غرب و غرب و به تدریج در دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و غرب کشور سبب رگبار باران، رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ می‌شود.

 امروز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، لرستان و ایلام همچنین روز چهارشنبه علاوه بر استان‌های مذکور در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، مرکزی، همدان، زنجان، مازندران، گیلان، قزوین، تهران و البرز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.  امروز و فردا در برخی نقاط آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام وخوزستان وزش باد شدید، گرد و خاک،‌کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا، پیش‌بینی می‌شود.