شهروندان بدون ماسک اجازه ورود به وسایل نقلیه عمومی را نخواهند داشت

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران جزئیات پیش‌نویس جدید اجرای طرح ترافیک در ایام کرونا را تشریح کرد.
محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در درباره ساز و کار اجباری شدن ماسک در مترو، تاکسی و اتوبوس گفت: در حال حاضر مصوبه کلی مطرح و با آن موافقت شده است و برای اجرا باید منتظر جزییات مصوبه بود. پیشنهاد ما این است که در ایستگاه‌هایی که حمل و نقل عمومی جریان دارد مکان‌هایی درنظر گرفته شود و ماسک در صورت امکان از طرف دولت به صورت رایگان تامین شود و یا به قیمت دولتی و مناسب توزیع شود. 
 
علیخانی در خصوص قیمت‌ ماسک‌هایی که قرار است در ایستگاه‌های مشخص در اختیار شهروندان قرار گیرد؟ گفت: دولت ممکن است، قادر به تامین این حجم عظیم ماسک به صورت رایگان نباشد و احتمالا با قیمت مناسب تامین و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. 
او در پاسخ به این سوال که با این مصوبه آیا از ورود افراد بدون ماسک به وسائل حمل و نقل عمومی از مترو گرفته تا تاکسی و اتوبوسرانی ممانعت می شود یا خیر؟ گفت: اگر کسی از ماسک استفاده نکند، قاعدتا از ورود آنها جلوگیری می‌شود و اجازه ورود به وسیله نقلیه به او داده نخواهد شد. البته در اجرای این طرح با شهرداری و مدیران مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی جلساتی خواهیم داشت و براساس مصوبه چگونگی اجرای آن را مشخص خواهیم کرد. 
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران همچنین در خصوص اجرای طرح ترافیک در شرایط کرونا گفت: پیش‌نویس شیوه اجرای طرح ترافیک در دوره کرونا نهایی شده است و تا امروز (روز چهارشنبه) برای  ستاد مبارزه با کرونا ارسال می‌شود و به جمع بندی نهایی خواهیم رسید.