ام وی ام X55 پرچمدار مدیران خودرو

 

مدتی ‌می‌شود که محصول جدید مدیران خودرو با نام ام وی ام X55 به بازار عرضه شده و پیش‌فروش آن نیز صورت گرفته است. این خودرو در حقیقت نمونه اسپرت چری تیگو 5 است که در بازار چین با نام چری تیگو 5x‌ شناخته می‌شود و در ایران عضوی از سبد محصولات مدیران خودروست. این خودرو با کد ام وی ام X55‌ قرار است به گران‌ترین و قوی‌ترین محصول مدیران خودرو در بازار یا به عبارتی پرچمدار محصولات این شرکت در ایران تبدیل شود.


ام وی ام X55

این خودرو در برخی بازارها با نام چری تیگو 4 و در برخی دیگر با نام چری تیگو 5x شناخته می‌شود و در ایران نیز ام وی ام X55 نام گرفته است. این محصول از سال 2014 تاکنون مورد فیس‌لیفت هم واقع شده و خوشبختانه مدیران خودرو آخرین نسخه این محصول را به بازار ایران عرضه کرد. فیس‌لیفت جدید ظاهر ام وی ام X55‌ را شبیه به شاسی‌بلند سایز متوسط چری یعنی چری تیگو 8 کرده و بنابراین با نمونه کوچک چری تیگو 8 روبرو هستیم.پلتفرم همه جانبه چری
این پلتفرم با همکاری گروه جگوار لندروور توسعه یافته و برای ساخت محصولاتی در سگمنت کراس‌اوور متوسط بسیار مناسب است. نخستین محصولی که براساس این پلتفرم شکل گرفت، چری تیگو 7 است که مدتی را به عنوان پرچمدار محصولات چری سپری کرد و در بازار کشورمان نیز حضور دارد. حال ام وی ام X55 نیز براساس همین پلتفرم ساخته شده و در نگاه کلی به ظاهر این محصول، می‌توان متوجه شباهت‌های ام وی ام X55 و چری تیگو 7 شد.

طراحی ظاهری ام وی ام X55

طراحی ظاهری ام وی ام X55 نسبتا جالب توجه است و چری با استفاده از حجم‌های فانتزی توانسته خودرو را خشن‌تر از آن‌چه هست نشان دهد. به خصوص با نگاه به نمای جلوی خودرو ممکن است در ابتدا ام وی ام ایکس 55 را با محصولی بزرگتر اشتباه بگیرید. نمای جانبی همانند اکثر کراس‌اوورهای خانوادگی آسیایی ساده طراحی شده و در نمای پشتی، شاهد استفاده از زبان طراحی مشترک با محصولات جدید چری هستیم. این سبک طراحی مدتی پیش در فیس‌لیفت چری تیگو 7 نیز دیده شده است.
کابین ام وی ام ایکس 55 نیز شبیه به دیگر محصولات جدید چری است و طراحی منحصر به فردی دارد. یکی از جذاب‌ترین نکات داشبورد ام وی ام X55‌ به دریچه‌های هوای نامتقارن در میانه کابین مربوط می‌شود که مشابه آن را تاکنون کمتر در محصولات آسیایی دیده‌ایم. صفحه نمایش بزرگ و فرمان با انبوه دکمه‌های کنترلی، دیگر ویژگی‌های جذاب کابین هستند. 


موتور 1.5 لیتری
چری تیگو X5 با دو مدل پیشرانه در بازار جهانی قابل انتخاب است. اولی موتور دولیتری تنفس طبیعی است که پیش از آن بر روی چری تیگو 5 نصب شده بود و دومی پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژر که بر روی چری تیگو 7 و چری آریزو 5 توربو اکسلنت نصب شده است. با توجه به ظاهر ام وی ام X55 و ذات اسپرت آن، طبیعی است که نصب پیشرانه توربوشارژر با قدرت و گشتاور قابل توجه، از سوی دیگر این موتور بر روی طیف گسترده‌ای از محصولات چری نصب شده و بنابراین می‌توان با افزایش میزان استفاده از این موتور در بین محصولات مدیران خودرو و چری، هزینه و دشواری تعمیرات آن را کاهش داد. گیربکس نصب شده روی ام وی ام X55 نیز از نوع شش سرعته دوکلاچه است. بنابراین می‌توان خوشحال بود از اینکه خبری از جعبه دنده کسل کننده CVT‌ نیست و می‌توان لذت بیشتری را از رانندگی با ام وی ام X55‌ تجربه کرد.