راهکار پیشگیری از کرونا ویروس COVID19 ، رعایت بهداشت شخصی و عمومی و ضدعفونی کردن وسایل پر کاربرد در طول روز است، در این بین کارت سوخت یکی از این مهمترین وسائلی است که نحوه ضدعفونی کردن آن نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

باتوجه به اینکه پمپ بنزین‌ها یکی از مکان‌های پر خطر شیوع کروناویروس است، مخصوصا در شرایطی که عملیات سوخت گیری را به اپراتورها واگذار می کنید حتما باید این مساله به طور جدی رعایت شود.

 

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: تقاضای ما از مردم این است که در نحوه‌ی ضدعفونی کردن کارت سوخت دقت کافی را داشته باشند و از موادی همچون وایتکس برای ضدعفونی کردن کارت استفاده نکنند.
وی با بیان این‌که لازم است برای ضدعفونی کردن کارت‌های سوخت از پنبه آغشته به ماده ضدعفونی کننده پایه الکلی استفاده کنند، اظهار کرد: باید از موادی استفاده شود که میزان درصد الکل آن ۶۵ تا ۷۰ درصد باشد.
همچنین گفت: این مساله بسیار مهم است چرا که روش نادرست برای ضدعفونی کردن کارت سوخت موجب از بین رفتن آن می‌شود، لذا تقاضای ما این است که مردم به این مساله توجه ویژه داشته باشند.وی با بیان اینکه استفاده از پنبه آغشته به ماده ضدعفونی کننده پایه الکلی برای انجام این کار کافی است، تصریح کرد: برای ضدعفونی کارت های سوخت از اسکاج و مایع ظرفشویی استفاده نشود چراکه این کار نیز به کارت های سوخت آسیب وارد می کند.