مدتی ‌می‌شود که محصول جدید مدیران خودرو با نام ام وی ام X55 به بازار عرضه شده و پیش‌فروش آن نیز صورت گرفته است. این خودرو در حقیقت نمونه اسپرت چری تیگو 5 است که در بازار چین با نام چری تیگو 5x‌ شناخته می‌شود و در ایران عضوی از سبد محصولات مدیران خودروست. این خودرو با کد ام وی ام X55‌ قرار است به گران‌ترین و قوی‌ترین محصول مدیران خودرو در بازار یا به عبارتی پرچمدار محصولات این شرکت در ایران تبدیل شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی ام وی ام X55 بپردازیم و بیشتر با محصول جدید مدیران خودرو آشنا شویم. در ادامه با ما همراه باشید.

از تیگو 4 به ام وی ام X55

چری در چند سال اخیر اقدام به ساخت نمونه‌های تغییریافته از محصولات سابق خود کرده و نخستین محصول در این روند، چری تیگو 3x‌ بود که با نام ام وی ام X22 در ایران شناخته می‌شود. مدل مفهومی چری تیگو 5x با نام کانسپت بتا نیز برای بار اول در سال 2014 رونمایی شد.

این خودرو در برخی بازارها با نام چری تیگو 4 و در برخی دیگر با نام چری تیگو 5x شناخته می‌شود و در ایران نیز ام وی ام X55 نام گرفته است. این محصول از سال 2014 تاکنون مورد فیس‌لیفت هم واقع شده و خوشبختانه مدیران خودرو آخرین نسخه این محصول را به بازار ایران عرضه خواهد کرد. فیس‌لیفت جدید ظاهر ام وی ام X55‌ را شبیه به شاسی‌بلند سایز متوسط چری یعنی چری تیگو 8 کرده و بنابراین با نمونه کوچک چری تیگو 8 روبرو هستیم.

پلتفرم همه جانبه چری
چری از سال 2016 کراس‌اوورهای خود را تحت پلتفرم T1X تولید می‌کند. این پلتفرم با همکاری گروه جگوار لندروور توسعه یافته و برای ساخت محصولاتی در سگمنت کراس‌اوور متوسط بسیار مناسب است. نخستین محصولی که براساس این پلتفرم شکل گرفت، چری تیگو 7 است که مدتی را به عنوان پرچمدار محصولات چری سپری کرد و در بازار کشورمان نیز حضور دارد. حال ام وی ام X55 نیز براساس همین پلتفرم ساخته شده و در نگاه کلی به ظاهر این محصول، می‌توان متوجه شباهت‌های ام وی ام X55 و چری تیگو 7 شد. این پلتفرم با فراهم آوردن فاصله بین دو محور 2560 میلی‌متر، فضای کافی را برای پنج سرنشین مهیا می‌کند.

طراحی ظاهری ام وی ام X55 نسبتا جالب توجه است و چری با استفاده از حجم‌های فانتزی توانسته خودرو را خشن‌تر از آن‌چه هست نشان دهد. به خصوص با نگاه به نمای جلوی خودرو ممکن است در ابتدا ام وی ام ایکس 55 را با محصولی بزرگتر اشتباه بگیرید. نمای جانبی همانند اکثر کراس‌اوورهای خانوادگی آسیایی ساده طراحی شده و در نمای پشتی، شاهد استفاده از زبان طراحی مشترک با محصولات جدید چری هستیم. این سبک طراحی مدتی پیش در فیس‌لیفت چری تیگو 7 نیز دیده شده است.
کابین ام وی ام ایکس 55 نیز شبیه به دیگر محصولات جدید چری است و طراحی منحصر به فردی دارد. یکی از جذاب‌ترین نکات داشبورد ام وی ام X55‌ به دریچه‌های هوای نامتقارن در میانه کابین مربوط می‌شود که مشابه آن را تاکنون کمتر در محصولات آسیایی دیده‌ایم. صفحه نمایش بزرگ و فرمان با انبوه دکمه‌های کنترلی، دیگر ویژگی‌های جذاب کابین هستند. وجود این خصیصه‌های نوین در کابین ایکس 55 نسبت به کابین قدیمی محصولات دست دوم کره‌ای و اروپایی که رقبای اصلی ام وی ام ایکس 55 را در بازار تشکیل می‌دهند، برای مشتری جذاب خواهند بود.

پیشرانه مشترک 1.5 لیتری
چری تیگو 4 با دو مدل پیشرانه در بازار جهانی قابل انتخاب است. اولی موتور دولیتری تنفس طبیعی است که پیش از آن بر روی چری تیگو 5 نصب شده بود و دومی پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژر که بر روی چری تیگو 7 و چری آریزو 5 توربو اکسلنت نصب شده است. با توجه به ظاهر ام وی ام X55 و ذات اسپرت آن، طبیعی است که نصب پیشرانه توربوشارژر با قدرت و گشتاور قابل توجه، همخوانی بیشتری با این خودرو خواهد داشت.

از سوی دیگر این موتور بر روی طیف گسترده‌ای از محصولات چری نصب شده و بنابراین می‌توان با افزایش میزان استفاده از این موتور در بین محصولات مدیران خودرو و چری، هزینه و دشواری تعمیرات آن را کاهش داد. گیربکس نصب شده روی ام وی ام X55 نیز از نوع شش سرعته دوکلاچه است. بنابراین می‌توان خوشحال بود از اینکه خبری از جعبه دنده کسل کننده CVT‌ نیست و می‌توان لذت بیشتری را از رانندگی با ام وی ام X55‌ تجربه کرد.