اظهارات بی پایه و اساس رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تمامی ندارد

سعید موتمنی به عنوان رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو که تا دو روز گذشته معتقد بود قیمت خودروها نسبت به آخرین روزهای سال 98 هیچ تغییری نداشته حالا می‌گوید قیمت ها 10 درصد افزایش داشته! و در اظهار نظر دیگری مدعی شد: معتقدیم قیمت خودرو در ماه رمضان ارزان خواهد شد.

مشخص نیست که چرا اظهارات این مقام صنفی در اکثر مواقع به کام دلالان و به ضرر مردم تمام می‌شود. ظهارات متفاوت سعید موتمنی از وضعیت بازار خودرو !

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو که چندی پیش اظهار نظراتش مورد انتقاد فعالین این حوزه قرار گرفت، این بار با نگاه متفاوت تری نسبت به دیدگاهای قبلی خود، درباره وضعیت بازار خودرو در هفته پیش‌رو می‌گوید: بازار خودرو روزانه نیاز به عرضه خودرو دارد، چنانچه این نیاز روزانه بازار از سوی خودروسازان تامین نشود فاصله قیمت‌ها بیشتر خواهد شد.

سعید موتمنی درباره وضعیت کلی بازار خودرو گفت: بازار خودرو از سال 96 وضعیت نابه‌سامانی دارد. فعلا وضعیت بازار خودرو آرام است یعنی خبری از خریدار و فروشنده نیست. نمایشگاه‌داران خودرو به دلیل توقف واردات خودرو 96 درصد سهم بازار را از دست داده‌اند؛ چرا که امروز نمایشگاه‌داران خودرو نه سهمیه‌ای برای خرید خودروهای شرکتی دارند و نه خودروی وارداتی در بازار وجود دارد که افراد بخواهند این خودروها را در ویترین نمایشگاه‌ها برای فروش بگذارند. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو افزود: خودروهایی که فعلا در ویترین نمایشگاه‌ها وجود دارد امانی هستند و به دلیل عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان فعلا خودروی ایرانی در نمایشگاه‌های خودرو وجود ندارد. کسانی که خودروهای ایرانی را از شرکت‌های خودروسازی پیش‌خرید کرده‌اند این افراد دیگر نیازی برای فروش خودروهایشان از سمت نمایشگاه‌دار نمی‌بینند و خودروهای خود را از طریق آگهی در فضای مجازی می‌فروشند.

ضرورت آزادسازی واردات خودرو

وی درباره وضعیت خودروسازان ایرانی گفت: شرکت‌های خودروسازی خودروهای خود را تا دو سال دیگر فروخته و فعلا خبری از تحویل فوری خودروها نیست. بازار روزانه نیاز به عرضه خودرو دارد چنانچه این نیاز روزانه بازار از سوی خودروسازان تامین نشود فاصله قیمت‌ها نیز بیشتر خواهد شد. موتمنی با اشاره به واردات خودرو اظهار کرد: پیشنهاد ما این است که چنانچه افراد قصد تعدیل قیمت خودرو در بازار را دارند باید اجازه دهند خودروهای دست دوم وارد کشور شود. چنانچه واردات خودرو آزاد شود قیمت خودرو ارزان خواهد شد.