کیسه هوا و عملکرد آن
   

کیسهٔ هوا یک وسیلهٔ ایمنی  دراکثر خودروهای مدرن است  در زمانی که خودرو دچار تصادف شود پر از باد شده و به شکل محافظی بین سرنشین و بدنه خودرو  قرار می‌گیرد. کیسه‌های هوا هر ساله در حال ارتقا کارایی می‌باشد.  کیسه‌های هوا بعد از برخورد خودرو با موانع سخت در کسری از ثانیه باد شده و بین سر و بدن سرنشینان با بدنه داخل خودرو حائل می‌شود. در این میان کمربند ایمنی با ایجاد شتاب منفی روی بدن مسافرین، باعث کاهش یافتن   ضربه وارده می‌شود تحقیقات نشان می دهد کمربند ایمنی  میتواند تا ۸ درصد باعث کاهش مرگ سرنشین شود
در صورت تصادف از جلو، خودرو با کاهش سرعت یا توقف سرعت شدید مواجه می‌شود، بدن  سرنشینان نیز در جهت حرکت خودرو با شتاب زیاد پرتاب می‌شود،کمربند ایمنی میتواند بالا تنه بدن را در مقابل برخورد به جلوی خودرو حفظ نماید اما دیگر قسمت‌های بدن، از جمله سر، دست‌ها و پاها هنوز هم با شدت، رو به جلو حرکت می‌کند عملکرد کیسه هوا به طوری است که در زمان تشخیص تصادف، با توزیع سریع فشار هوا در کیسه ای فشرده‌شده، منبسط می‌شود و جلوی برخورد بدن انسان با قسمتهای داخلی خودرو، مانند داشبورد شیشه جلو و فرمان را می‌گیرد و تا حد زیادی میزان خطر و صدمه را کاهش می‌دهد
ایربگ، یا همان کیسهٔ هوا برای اولین بار در سال 1951 اختراع و دو سال بعد، توسط مهندسین Walter Linderer از آلمان و John Hetrick از آمریکا منتشر شد. اولین ایربگ نیز در سال 1970 به جهت بالا بردن سطح ایمنی سرنشینان بر روی خودروها نصب گردید. امروزه سطح ایربگ سطح توقع از آن  به حدی بالا رفته است که یک خودروی ایمن از نظر ایربگ باید برای سرنشینان جلو، زانوی راننده، جانبی، سقف و حتی کیسه هوای خارجی برای حفاظت از عابران نیز تدارک دیده شده باشد.

نمایندگی مدیران خودرو رشت

 

خرید چری در گیلان:

برای خرید چری در استان گیلان شما می‌توانید با مراجعه به نمایندگی مدیران خودرو قوامی واقع در جاده انزلی اقدام به خرید ماشین مورد علاقه خود کنید.
همچنین به جهت رفاه حال شما، شما می‌توانید به صورت غیر حضوری نیز اقدام به ثبت نام کنید برای این کار کافی است مدارک هویتی خود را در واتساپ برای ما ارسال کنید. ثبت نام شما پس از بررسی مدارک انجام می گیرد.
در صورتی که احتیاج به مشاوره داشتید می‌توانید سؤالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید:

09210347737 (واتساپ)
01333753507
01333752434