این بار کرونا، باعث تولید خودروی ناقص شد!

در این شرایط خاص کرونا ویروس این بار باعث تولید خودروهای ناقص در خطوط تولید خودروسازان شد که حکایت از آن دارد که فعالان صنعت قطعه دلیل مشکلات ناشی از کرونا و کمبود نقدینگی را باعث تولید خودروهای ناقص تا ۴ الی ۵ ماه آینده خواهد بود.

اقتصاد جهانی با بحرانی عجیب، بسیار وسیع و کاملا غیرقابل پیش‌بینی روبرو شده که حتی با شدیدترین بحران‌های مالی معاصر (نظیر بحران مالی سال 2008) نیز قابل قیاس نیست. به طبع بسیاری از صنایع و مشاغل دیگر، اپیدمی این ویروس بخصوص در کشورهایی که شمار زیادی از مراکز مهم تولید قطعات و مونتاژ خودرو را در خود جای داده اند، تاثیرات منفی و پیامدهای ناخوشایند فراوانی برای صنعت و بازار خودرو داشته است و شرایطی را برای خودروسازان رقم زده که به جرات باید آن را بی‌سابقه توصیف کرد

مشکل کاهش و یا کمبود قطعه در صنعت خودرو در حالی است که پیش از این نیز فعالان این بازار نسبت به احتمال کاهش قطعه هشدار داده و خواستار آزادسازی واردات قطعه شده بودند.

حال در تازه ترین اتفاق عنوان می شود که تعداد خودروهای ناقص در خطوط تولید خودروسازان نیز در حال افزایش است و به دلیل تحقق برنامه ریزی تولید و همچنین انجام تعهدات معوق همچنان ادامه دارد.

از سال ۹۷ و همچنین در سال گذشته با اعمال تحریم ها و همچنین خروج قطعی شرکای خارجی صنعت خودرو از ایران تولید خودروهای ناقص شدت گرفت و این معضل نیز نه تنها در صنعت خودرو ادامه یافته بلکه نگرانی ها از کمبود قطعه در تعمیرگاه ها و بازار را افزایش داده است.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی و ماشین آلات تهران پیش از این در گفت و گو با خبرنگار خودروکار اعلام کرده بود که در یکی دو ماه آینده به دلیل کاهش واردات و همچنین نزولی شدن تولید قطعات و لوازم یدکی، با کمبود مواجه خواهیم شد و به همین دلیل از دولت می‌خواهیم به فوریت اجازه واردات به تاجران و واردکنندگان قطعات بدهد.

وی در خصوص قطعات خودروهای داخلی نیز اظهار کرده بود ،از آنجا که بیشتر قطعات این خودروها داخلی سازی شده و در کشور موجود است، تنها تعداد اندکی از قطعات باید وارد کشور شوند که بلافاصله پس از برداشته شدن محدودیت های پروازی نسبت به تامین آنها اقدام خواهد شد.

این اظهارات در حالیست که هم اکنون نگاهی به روند تولید خودروسازان نشان می دهد که همان قطعات محدود خطوط تولید را با چالش مواجه کرده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی با تایید کمبود قطعه می گوید: قطعاتی که هم اکنون با مشکل تامین مواجه هستند همان قطعات روتینی هستند که پیش از این نیز تولید و طبق برنامه تحویل خودروساز می شد اما امسال به دو دلیل دچار وقفه شده است.

او گفت کرونا باعث شد تا تولید قسمتی از قطعات با مشکل مواجه شده و به موقع به تولید نرسد زیرا مبدا بسیاری از آن ها چین بوده و این بیماری باعث به تعویق انداختن حمل و تحویل آن ها شد بنابراین این انتقال ها فاصله دار شد و همچنان نیز با مشکل مواجه است به طوری که تاپ لاین قطعه سازان برای تولید دوباره خالی شد.

این فعال صنعت قطعه با بیان این که هم اکنون برخی از قطعه سازان مواد اولیه ای که تنها از طریق واردات تامین می شود را در اختیار ندارند، تصریح می کند: دومین عامل کمبود قطعه نیز به دلیل عدم مشخص شدن وضعیت برخی قطعه سازان تا پایان فروردین ماه بود چرا که مشخص نبود فعالیت این واحدها آغاز می شود یا خیر که هنوز هم تولید آن ها به روال عادی بازنگشته است.

رعنایی ادامه می دهد: به همین دلیل قطعه سازان قادر به تحویل خودرو نبودند و خودروساز نیز ناگزیر به از سر گیری تولید بدون قطعات مورد نیاز و خودروی ناقص شد.

وی در خصوص روند سفارش گذاری قطعات مورد نیاز می گوید: برخی از قطعات سفارش گذاری و برخی دیگر در حال واردات است اما آن چه مشخص بود پیش بینی وقوع این وضعیت و دادن هشدارهای لازم در این خصوص بود چرا که این مشکل به دلیل عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی خودروسازان به وجود آمده که همه این عوامل در کنار هم باعث شد تا قطعه سازان در شب عید قادر به دریافت مطالبات خود نباشند بنابراین سفارش گذاری قطعات نیز به تعویق افتاد.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی معتقد است که پیش بینی می شود تولید خودروهای ناقص تا ۴ الی ۵ ماه آینده ادامه داشته باشد.