شرایط فروش چری آریزو5 توربو در رشت

چری آریزو 5 توربو (Arrizo 5 TE) یکی از سدان‌های محبوب شرکت چری است که به تازگی به بازار کشور ما نیز راه یافته است. چری یکی از ده خودروساز برتر کشور چین محسوب می‌شود که فعالیت‌های خود را از سال 1997 آغاز نموده است. شرکت چری علاوه بر تولید و صادرات محصولات کمپانی خود به خارج از مرزهای کشور چین، در زمینه مونتاژ محصولات کمپانی‌های بنامی همچون لندروور و جگوار نیز فعالیت دارد. در حال حاضر محصولات تولیدی این شرکت به بیش از 10 کشور جهان صادر می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به روسیه، شیلی، آفریقای جنوبی، مراکش و... اشاره کرد.با گذشت مدت کوتاهی از عرضه آریزو5 در بازار، شرکت چری تصمیم گرفت که یک نسخه توانمندتر و پرشتاب‌تر از این خودرو را نیز به بازار عرضه کند که چری آریزو 5 توربو TE نام داشت. چری آریزو5 توربو از اواخر سال 1396 توسط نمایندگی‌های رسمی شرکت چری (چری ایران) به بازار داخلی عرضه شد و در حال حاضر به دلیل شرایط فروش بسیار خوب، طراحی زیبا، مشخصات فنی قابل قبول و... توانسته نظر طرفداران بسیاری را به‌سوی خود جذب کند.

با اولین نگاه به چری آریزو توربو می‌توان حدس زد که کمپانی چری به عنوان یکی از خودروسازان موفق کشور چین سعی دارد به منظور دستیابی به طرحی هماهنگ و یکپارچه میان محصولات تولیدی خود، از یک زبان مشترک برای طراحی این محصولات استفاده نماید. طبق ادعای مهندسان شرکت چری، در طراحی آریزو 5 از حرکات آب الهام گرفته شده و به همین دلیل این خودرو نسبت به سایر هم‌رده‌های خود از آیرودینامیک بسیار خوبی برخوردار است.


شرکت چری در طراحی نمای جلویی این خودرو از قطعاتی همچون چراغ‌های کشیده مجهز به دی‌لایت و جلوپنجره‌ی بزرگ با نوارهای کرومی استفاده کرده است که چهره تهاجمی و جوان پسندی را برای این خودرو خلق کرده است. در نمای جانبی آریزو5 توربو نیز از خطوط کشیده و زاویه‌دار فراوانی استفاده شده که اصلی‌ترین آن‌ها خطی است که از انتهای چراغ عقب آغاز و تا لبه‌ی گلگیر جلو ادامه دارد. این خطوط زیبا در ترکیب با طرح منحصربه‌فرد رینگ‌های 17 اینچی این خودرو باعث شده تا نمای جانبی آریزو5 توربو در مقایسه با اغلب سدان‌های میان رده چینی بسیار مدرن و جذاب به نظر برسد.
مطمئنا از طراحی نمای عقب چری آریزو5 توربو می‌توان به عنوان نقطه ضعف طراحی این خودرو نام برد، زیرا از هماهنگی بسیار کمی با سایر بخش‌های این خودرو برخوردار بوده و چندان زیبا به نظر نمی‌رسد. به عقیده برخی کارشناسان خطوط به‌کاررفته در بخش پشتی این خودرو از جذابیت فراوانی برخوردارند و باعث شده تا چری آریزو 5 تا حد زیادی به یک فست بک اروپایی شباهت داشته باشد تا یک سدان چینی!

شرایط فروش