با جدیدترین محصول مدیران خودرو بیشتر آشنا شویم

پرچمدار جدید محصولات مدیران خودرو چه حرف‌هایی برای گفتن دارد؟

این خودرو که کراس اوور جدید چری در ایران به‌شمار می‌رود.

ام وی ام X۵۵ یک کراس اوور کوچک است که در سال ۲۰۱۷ در کشور چین رونمایی شد. این ماشین اسپرت جمع‌وجور، بین آن بین دو خودرو ام وی ام X۲۲ و X۳۳ قرار می‌گیرد و به‌گواه کارشناسان خودرو می‌تواند خلا موجود بین این دو کلاس را پُر کند. ام وی ام X۵۵ را نمونه اسپرت چری تیگو ۵ می‌دانند که در بازار چین با نام چری تیگو ۵X شناخته می‌شود. این خودرو به‌گفته مدیران خودرو گران‌ترین و قوی‌ترین محصول این شرکت در بازار است و به‌عبارت دیگر لقب پرچمداری را به دوش می‌کشد. در این بخش به بررسی فنی و ظاهری خودرو ام وی ام X۵۵ پرداخته‌ایم.

همچنین بخوانید: 10 علت برای خرید چری تیگو 5 مدیران خودرو

مشخصات فنی این محصول

X55 تازه به میدان آمده، شرکت مدیران خودرو در برخی بازارها با نام چری تیگو ۴ و در برخی دیگر با نام چری تیگو ۵X شناخته می‌شود، اما در ایران ام وی‌ام X۵۵ نام گرفته است. اما قلبی که مدیران خودرو برای X۵۵ درنظر گرفته‌اند، همان قلب توربوشارژ تیگو۷، است. پس باید مشتریان ایرانی X۵۵ را یکی از خوش‌شانس‌ترین مشتریان این خودرو در بازار آسیا بدانیم.

پرچمدار مدیران خودرو چه حرف‌هایی برای گفتن دارد؟

حال سری به لیست امکانات این خودرو بزنیم. قبل از هر چیزی ابتدا باید به دو نکته خاص در کابین X۵۵ دقت کنیم؛ نکته اول اینکه طراحی دریچه‌های تهویه وسط آن، متقارن نیست و تا به امروز در کمتر خودرویی، چه آسیایی و چه اروپایی، نظیرش را دیده بودیم. نکته دوم مربوط به صفحه کیلومتر خودروست؛ در سمت چپ این صفحه کیلومتر، آمپر دما وجود دارد، در مرکز آن نمایشگر کوچکی جاسازی شده و در سمت راستش نیز آمپر بنزین است.

ام وی ام X۵۵ همانند نسل فعلی چری تیگو7 به امکاناتی نظیر ترمز دستی برقی، اتوهولد، سیستم ورود بدون کلید، دکمه روشن و خاموش، سیستم کنترل خودرو در سراشیبی‌ها، کروز کنترل، صندلی برقی راننده و تهویه اتوماتیک مجهز است.

مشخصات ظاهری

طراحی ظاهری ام وی ام X۵۵ نسبتا جالب توجه است و چری با استفاده از حجم‌های فانتزی توانسته خودرو را خشن‌تر از آن‌چه هست نشان دهد. این خودرو طراحی ظاهری به روزی دارد و در طراحی بدنه آن شباهت زیادی با سایر محصولات چری وجود ندارد. در نمای عقب طراحی چراغ‌ها یادآور طراحی نسل جدید کیا اسپورتیج است و این چراغ‌ها به وسیله یک نوار کرومی به یکدیگر متصل شده‌اند. طراحی کابین ام وی ام x۵۵ با الگوبرداری از چری تیگو ۷ انجام شده و فرمان این دو خودرو کاملا شبیه به یکدیگر است. در مجموع طراحی این خودرو نمره قابل قبولی دریافت می‌کند. نمای جانبی همانند اکثر کراس‌اوورهای خانوادگی آسیایی ساده طراحی شده و در نمای پشتی، شاهد استفاده از زبان طراحی مشترک با محصولات جدید چری هستیم. صفحه نمایش بزرگ و فرمان با انبوه دکمه‌های کنترلی، از ویژگی‌های جذاب کابین این خودرو هستند. وجود این خصیصه‌های نوین در کابین X۵۵ نسبت به کابین قدیمی محصولات دست دوم کره‌ای و اروپایی که رقبای اصلی ام وی امX۵۵ را در بازار تشکیل می‌دهند.