بررسی ام وی ام 110S 

ام وی ام 110S به عنوان نمونه جدید خودروی ام وی ام 110 در سال 94 به بازار ایران وارد شد. گفته می‌شود، این خودرو که جمیع حالات طراحی زشت و متوسط و زیبا را در خود جای داده، با همکاری طراحان ایتالیایی، شکل و رنگ متفاوتی از نسخه اولیه خود که کپی برداری شده از ماتیز بود گرفته است، گفتنی است که این نسل خودرو طرفداران زیادی در قشر بانوان به دلیل جثه کوچک خود دارد.

بررسی فضای داخلی

داخل این خودرو دستخوش تغییراتی شده است. به عنوان مثال تغییر نوع داشبورد از ساده به طرح‌دار، خطوط منحنی وار در درب‌ها، استفاده از رنگ‌های متضاد، استفاده از رنگ آبی فیروزه‌ای و عدم وجود شمارنده دور موتور این خودرو نشان از طراحی خاص برای طیف مشتریان جوان و مخصوصاً بانوان دارد. طبیعی است که اندازه کوچک داخل کابین خودرو، مانع استفاده آسان افرادی با قد بالای 180 می شود. درباره کیفیت قطعات داخلی نیز نمی توان چیزی بیش از استفاده پلاستیک فشرده گفت. 

 رقابت ام وی ام 315 و پژو 206

نقد و بررسی موتور

اگر شما به سراغ فروشندگان این چینی کوچک بروید، می‌شنوید که درباره کیفیت موتور 1 لیتری آن موضوعات زیادی را به زبان می‌رانند. این در حالی است که شاید شما قدرت کم و کشش نه چندان مطلوب این هاچ بک را در سفرهای 4 نفره با دوستانتان درک کنید. طبیعی است که این خودرو با نیروی 70 اسب بخار و گشتاور 95 نیوتن بر متر، خود را آماده رقابت با خودروی کره‌ای الاصل، یعنی پراید کرده است. صحت این اصل را می‌توان در افزایش حداکثر سرعت از 130 کیلومتر بر ساعت در نسخه قبل به 150 کیلومتر بر ساعت در نسخه جدید مشاهده نمود.

بررسی ایمنی خودرو

این خودرو با بهره‌مندی از 2 ایر بگ و سیستم ترمز ABS و EBD به لحاظ اسمی با استانداردهای روز مطابقت دارد و البته تنها می‌تواند در تصادفات نه‌چندان سنگین داخل شهری، از سرنشینان خود محافظت کند. اما اگر بخواهیم به صورت جامع به ایمنی خودرو نگاه کنیم، درجه امنیت چندان بالایی را کسب نخواهد نمود. هر چند که سپرهای جلو و عقب این خودرو تقویت شده‌اند. پایداری و به طبع آن امنیت این خودرو با استفاده از لاستیک‌های پهن، بالاتر می رود،