بنزین زدن وسیله نقلیه کاری استرس زا برای شهروندان در این روزهای کرونایی محسوب می شود و سوخت گیری ایمن و کم خطر می تواند از بروز بیماری در این روزهای کرونایی جلوگیری کند.
COVID19 میهمان ناخوانده این روزهای شهر و کشور ما است و اینطور که نشان می دهد، به این زودی ها هم قرار به رفتن از شهر و کشور زیبا و دوست داشتنی مارا ندارد. در این روزهای سخت توجه کردن به یک سری اصول در مواجهه با این بیماری خطرناک خالی از لطف نیست، از آن جایی که مفهوم امنیت برای همه ما، چیزی بیشتر از مراقبت از سلامتی سازه و محل زندگی است، در این قسمت قصد داریم شما را با دغدغه ای مهم اما ساده به نام ایمنی در پمپ های بنزین آشنا کنیم.
یکی از مناطق پر خطر و پر تردد برای ابتلا به ویروس کرونا COVID19 ، پمپ بنزین‌ها هستند؛چون روزانه افراد زیادی در آن جا حضور میابند و با سطوح مختلف تماس پیدا می‌کنند،
درصورت مراجعه به جایگاه های سوخت برای بنزین زدن به موارد ذیل توجه داشته باشد:
اگر با قصد زدن سوخت از منزل خارج شدید حتما با خودتان حداقل یک عدد دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشید، زمان رسیدن به جایگاه سوخت به هیچ چیز دست نزنید و ابتدا یک دست را به دستکش مجهز کنید و با دست بدون دستکش کارت سوخت را وارد دستگاه قرار دهید.
با دست دستکش دار دسته نازل را بردارید سوخت گیری کنید و پس از اتمام سوخت گیری، با دست بدون دستکش کارت سوخت را از دستگاه بردارید و در جیب بگذارید.
تا جای ممکن کارت سوخت و کارت بانکی خود را به اپراتور در جایگاه ندهید و خودتان شخصا کارت را در دستگاه پمپ بنزین و یا وجه سوخت بکشید، سپس خودتان با دست دستکش دار رمز کارت خود را وارد کنید.
در نهایت دستکش را طوری از دستتان خارج کنید که هیچ جای بدنتان با قسمت رویی دستکش که در تماس با دستگاه و نازل قرار گرفته است تماس پیدا نکند و همچنین بلافاصله دستکش را درسطل زباله بیندازید.
 
اگر به پمپ بنزین رفتید و دستکش همراه تان نبود، دقت کنید و یک دستمال کاغذی به دور انگشتان پیچیده جوری که انگشتان شما با دکمه‌های دستگاه تماس پیدا نکند، سپس دستمال کاغذی را بلافاصله در اولین سطل زباله بیندازید.در اولین فرصت دست خود را بشویید.
سعی کنید همیشه باک خودروی خود را کامل پرکنید تا کمتر به جایگاه های سوخت گیری مراجعه کنید، همچنین جایگاه داران مکلف اند تمامی نازل‌ها، صفحه کلید دیسپنسرها و سرویس های بهداشتی را به طور مداوم با مواد ضدعفونی کننده مناسب پاک سازی کنند تا بنزین زدن برای مراجعه کنندگان با خطر کمتری مواجه باشد.